WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Stafilococ Auriu
Injectii prostata Guercini - Pagina 2 EmptyMier 12 Oct 2022 - 0:18 Scris de Katler Florin

» Haideti sa contabilizam simptomele
Injectii prostata Guercini - Pagina 2 EmptyDum 15 Noi 2020 - 4:01 Scris de valentyno75

» POVESTEA MEA
Injectii prostata Guercini - Pagina 2 EmptyLun 24 Feb 2020 - 1:19 Scris de bubulinu11

» Injectii prostata Guercini
Injectii prostata Guercini - Pagina 2 EmptyMier 15 Mai 2019 - 21:00 Scris de cursor

» Noutăți și sfaturi
Injectii prostata Guercini - Pagina 2 EmptyJoi 13 Dec 2018 - 8:31 Scris de COV

» Tinctura de merisoare
Injectii prostata Guercini - Pagina 2 EmptySam 3 Noi 2018 - 15:59 Scris de Cristian32

» PROSTECT -2017
Injectii prostata Guercini - Pagina 2 EmptySam 13 Oct 2018 - 20:50 Scris de Scl

» Sumetrolim - l-ati luat ? Ati avut reactii adeverse ?
Injectii prostata Guercini - Pagina 2 EmptyLun 1 Oct 2018 - 15:43 Scris de Cristian32

» Prostato Stem (Herbagetica)+informații - a încercat cineva ?
Injectii prostata Guercini - Pagina 2 EmptyLun 10 Sept 2018 - 19:56 Scris de Crisseu


Injectii prostata Guercini

+5
Necajitu15
alin100%
tudor16
iionu88
A_D
9 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Injectii prostata Guercini - Pagina 2 Empty Re: Injectii prostata Guercini

Mesaj Scris de Forest77 Mier 9 Mai 2018 - 5:28

Alin ce infctie ai in prostata si ce antibiotic ai luat pentru epididimita? Eu nu am mai putut rezista inflamatiilor pelvine (vezicule, vezica) si iau acum gentamicina, nitrofurantoina si norfloxacina, toate le am pe lista de sensibile la antibiograma, ma simt un pic mai bine, prostata oricum e mai bine de la injectii dar as face un tratament mai lung sa fiu sigur.

Forest77

Sex : masculin Mesaje : 24
Data de inscriere : 09/02/2018
46
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Injectii prostata Guercini - Pagina 2 Empty Re: Injectii prostata Guercini

Mesaj Scris de alin100% Joi 10 Mai 2018 - 5:46

Nitrofurantoina. Este foarte bun. Dar si foarte toxic in acelasi timp.

alin100%

Sex : masculin Mesaje : 108
Data de inscriere : 06/07/2013
40
Localizare : arges

Sus In jos

Injectii prostata Guercini - Pagina 2 Empty Re: Injectii prostata Guercini

Mesaj Scris de Forest77 Mar 15 Mai 2018 - 4:10

Si am sosit si de la a treia injectie cu antibiotice, de data asta in veziculele seminale din stanga si prostata cred ca tot stanga plus EDTA pe dreapta la calcifiere.
Acum ma simt chiar mai rau decat dupa a doua injectie, dureri de la injectie in vezicule si prostata inflamata, ca dupa bombardamente. Sper sa se reduca simptomele dupa cateva zile, mai rau e ca trebuie sa stau la servici pe scaun, e groaznic. Iar in acea substanta EDTA nu prea cred deoarece calcifierea se vedea la fel, aceeasi forma, aceeasi dimensiune.
Un alt simptom foarte urat acum e prezenta sangelui in ejaculare pana se va vindeca locul injectiei in vezicule, cred ca in cca. 2 saptamani. La veziculele de pe dreapta nu mai am dureri sau inflamatii.
Si de aceasta data doctorul mi-a zis sa am incredere in ce face el pentru ca a tratat mii si ca acum am prostata sterilizata si va fi mai bine si ca spera sa nu mai vada la fata in sensul bun al cuvantului.
L-am intrebat daca imi recomanda o operatie cu laser verde pentru indepartarea zonei calcifiate sau scoaterea prostatei, a zis ca in nici un caz iar daca s-ar fi pretat o operatie in cazul meu, ar fi fost primul care sa-mi recomande asta, el fiind si chirurg. Inclin sa cred ca a fost un raspuns cinstit, acum astept sa vad rezultatul injectiilor in timp.
Personal ma gandesc peste o luna doua sa fac masaj prostatic in speranta eliminarii calcifierii si a desfundarii canalelor acinare pe care le consider cauza inflamatiei pentru ca doar in acea zona simt inflamatie.
Momentan nu ma consider vindecat. Doar moralul este mult mai ridicat, efect aparut dupa prima injectie si care inca se pastreaza, probabil inflamatia din locul calcifierii fiind mai redusa decat inainte de tratament.

Forest77

Sex : masculin Mesaje : 24
Data de inscriere : 09/02/2018
46
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Injectii prostata Guercini - Pagina 2 Empty Re: Injectii prostata Guercini

Mesaj Scris de tudor16 Sam 19 Mai 2018 - 2:18

Forest77 a scris:Si am sosit si de la a treia injectie cu antibiotice, de data asta in veziculele seminale din stanga si prostata cred ca tot stanga plus EDTA pe dreapta la calcifiere.
Acum ma simt chiar mai rau decat dupa a doua injectie, dureri de la injectie in vezicule si prostata inflamata, ca dupa bombardamente. Sper sa se reduca simptomele dupa cateva zile, mai rau e ca trebuie sa stau la servici pe scaun, e groaznic. Iar in acea substanta EDTA nu prea cred deoarece calcifierea se vedea la fel, aceeasi forma, aceeasi dimensiune.
Un alt simptom foarte urat acum e prezenta sangelui in ejaculare pana se va vindeca locul injectiei in vezicule, cred ca in cca. 2 saptamani. La veziculele de pe dreapta nu mai am dureri sau inflamatii.
Si de aceasta data doctorul mi-a zis sa am incredere in ce face el pentru ca a tratat mii si ca acum am prostata sterilizata si va fi mai bine si ca spera sa nu mai vada la fata in sensul bun al cuvantului.
L-am intrebat daca imi recomanda o operatie cu laser verde pentru indepartarea zonei calcifiate sau scoaterea prostatei, a zis ca in nici un caz iar daca s-ar fi pretat o operatie in cazul meu, ar fi fost primul care sa-mi recomande asta, el fiind si chirurg. Inclin sa cred ca a fost un raspuns cinstit, acum astept sa vad rezultatul injectiilor in timp.
Personal ma gandesc peste o luna doua sa fac masaj prostatic in speranta eliminarii calcifierii si a desfundarii canalelor acinare pe care le consider cauza inflamatiei pentru ca doar in acea zona simt inflamatie.
Momentan nu ma consider vindecat. Doar moralul este mult mai ridicat, efect aparut dupa prima injectie si care inca se pastreaza, probabil inflamatia din locul calcifierii fiind mai redusa decat inainte de tratament.
Eu cred ca nu trebuie sa asculti medicii cand iti zic ca nu trebuie operatie. Cred ca majoritatea zic asta pentru ca vor sa mai aiba pacienti cu prostatita mai mult timp, sa aiba de unde face bani, entru ca ei stiu ca prostatita in foarte putine cazuri dispare complet.
Cred ca trebuie singur sa decizi daca vrei sau nu vrei operatia, pentru ca tu esti cel ce se chinuie, indura totul, dar NU medicul. Daca vrei operatia, spune-i ca o vrei si gata, mai ales daca nu ai gasit nimic altceva care sa ajute.
Nu inteleg ce l-ar interesa pe medic, varsta ta, daca tu ai decis ca vrei asta, ii platesti cat trebuie si sa o faca, si ii spui ca iti asumi riscurile.

Eu am decis sa incerc tratamente naturiste, ca antibioticele nu ajuta(oricum nu am reusit sa descoper vreo bacterie si prostatita mea nu vine dupa vreun contact sexual neprotejat). Daca nu o sa ma ajute nici un tratament naturist, o sa gasesc un chirurg bun si voi cere operatia.
Mai bine sa fiu impotent decat sa ma chinui toata viata cu durere si probleme la urinare, imi este frica ca imi voi strica si rinichii. 
E viata mea, eu decid ce fac dar nu medicul, daca voi decide operatia, ii voi zice ca il platesc cat trebuie si sa o faca. 
Totusi e bine ca exista posibilitatea unei operatii, ca ar fi un cosmar sa traiesti toata viata cu asa ceva. De exemplu cei care au diabet nu au posibilitatea de a face vreo operatie si se chinuie toata viata. Si altii care sufera de unele boli de inima.
Am citit pe net istorii unor barbati din SUA, UK care au facut operatia si unii au zis ca totusi nu au ramas nici impotenti si nici nu au incontinenta. 
Asta ma face optimist, bine ca macar exista posibilitatea de a scoate demonul acesta de prostata, care ne chinuie.

tudor16

Sex : masculin Mesaje : 33
Data de inscriere : 23/04/2018
31
Localizare : Iasi

Sus In jos

Injectii prostata Guercini - Pagina 2 Empty Re: Injectii prostata Guercini

Mesaj Scris de Forest77 Lun 18 Iun 2018 - 1:59

http://www.fertilitysolution.com/Treatment-for-Chronic-Prostatitis/
Un articol cu foarte multe informatii care propune tot injectii locale.

Forest77

Sex : masculin Mesaje : 24
Data de inscriere : 09/02/2018
46
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Injectii prostata Guercini - Pagina 2 Empty Re: Injectii prostata Guercini

Mesaj Scris de iionu88 Lun 18 Iun 2018 - 2:48

Cum mai esti dupa terminarea injectiilor?

iionu88

Sex : masculin Mesaje : 55
Data de inscriere : 23/10/2017
28
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Injectii prostata Guercini - Pagina 2 Empty Re: Injectii prostata Guercini

Mesaj Scris de Necajitu15 Lun 18 Iun 2018 - 14:07

Oare s-a vindecat cineva 100% .. ? Cand vom avea norocul sa se descopere un tratament adecvat care sa dea roade si sa ne curme chinurile zilnice..Au trecut 3 ani junatate de boala la mine si e din ce in ce mai rau..am renuntat sa mai merg la doctori inca de anul trecut..

Necajitu15

Sex : masculin Mesaje : 32
Data de inscriere : 08/05/2017
40
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Injectii prostata Guercini - Pagina 2 Empty Re: Injectii prostata Guercini

Mesaj Scris de George 2014 Mar 19 Iun 2018 - 11:23

Eu iti propun urmatoarele : 2 capsule de calciu cu magneziu ( 2/1 adica 300mg Ca si 150Mg), pastila zinc 30 mg, vitamina E.Mai exista si o alifie la dureri mari de marul lupului, care e foarte buna ca reduce inflamatia.Medical in opinia mea din tot ceea ce am incercat nu se rezolva, decat cu o interventie de tipul celei descrise de Costin la clinica din Germania.

George 2014

Sex : masculin Mesaje : 27
Data de inscriere : 06/11/2014
43
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Injectii prostata Guercini - Pagina 2 Empty Re: Injectii prostata Guercini

Mesaj Scris de iionu88 Joi 21 Iun 2018 - 8:52

Am citit pe diferite saituri din afara unde se recomnada pilula diuretica si antiinflamatoare, stiti ceva despre ea?

iionu88

Sex : masculin Mesaje : 55
Data de inscriere : 23/10/2017
28
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Injectii prostata Guercini - Pagina 2 Empty Re: Injectii prostata Guercini

Mesaj Scris de Forest77 Vin 29 Iun 2018 - 1:37

Sunt la fel ca inainte, cand nu stau pe scaun ma lasa durerea dar simt tot dur in prostata, probabil unde e calcifierea. Cand stau pe scaun chiar si cu perna din aia scobita intre picioare, se inflameaza toata zona pelvina. Plus senzatia de oboseala cronica.

Forest77

Sex : masculin Mesaje : 24
Data de inscriere : 09/02/2018
46
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Injectii prostata Guercini - Pagina 2 Empty Re: Injectii prostata Guercini

Mesaj Scris de COV Vin 6 Iul 2018 - 13:39

Forest77 imi pare rau ca dupa incercarile tale de a te face bine ne dai niste vesti rele, dar in acelasi timp iti multumim ca ne-ai impartasit experienta ta ca sa nu o repetam si noi in zadar !
Oricum eu mi-am expus punctul de vedere pe subiectul injectiei in prostata, deci nu ma surprinde rezultatul ... Dar macar incercarea ta mi-a confirmat mie personal asta, daca nu si celorlalti.
Sa auzim de bine!

COV

Sex : masculin Mesaje : 27
Data de inscriere : 05/01/2017
33
Localizare : Arad

Sus In jos

Injectii prostata Guercini - Pagina 2 Empty Re: Injectii prostata Guercini

Mesaj Scris de cursor Mier 15 Mai 2019 - 21:00

acum dr NITA, pe site Regina Maria se lauda ca au ultimul model de robot....risc redus de complicatii...NICI ACUMA NU SE POATE FACE OPERATIA ???am inteles ca costa in jur de 13000 euro.

cursor

Sex : masculin Mesaje : 20
Data de inscriere : 20/06/2016
49
Localizare : bihor

Sus In jos

Injectii prostata Guercini - Pagina 2 Empty Re: Injectii prostata Guercini

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum