WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
WWW.PROSTATITA-CRONICA.COM
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Stafilococ Auriu
Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 EmptyMier 12 Oct 2022 - 0:18 Scris de Katler Florin

» Haideti sa contabilizam simptomele
Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 EmptyDum 15 Noi 2020 - 4:01 Scris de valentyno75

» POVESTEA MEA
Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 EmptyLun 24 Feb 2020 - 1:19 Scris de bubulinu11

» Injectii prostata Guercini
Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 EmptyMier 15 Mai 2019 - 21:00 Scris de cursor

» Noutăți și sfaturi
Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 EmptyJoi 13 Dec 2018 - 8:31 Scris de COV

» Tinctura de merisoare
Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 EmptySam 3 Noi 2018 - 15:59 Scris de Cristian32

» PROSTECT -2017
Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 EmptySam 13 Oct 2018 - 20:50 Scris de Scl

» Sumetrolim - l-ati luat ? Ati avut reactii adeverse ?
Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 EmptyLun 1 Oct 2018 - 15:43 Scris de Cristian32

» Prostato Stem (Herbagetica)+informații - a încercat cineva ?
Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 EmptyLun 10 Sept 2018 - 19:56 Scris de Crisseu


Haideti sa contabilizam simptomele

+22
bercenarul
Raducu
TeoEdiCristi
stevie30
florinelb
Serban Toni
Al Jareau
dny2004
felix1920
misto
eugen
dragos
Teodor
ulmului
cosminbutunoi
cristi68
bltrinity
gigigik
mms
tataru
ronnie
MOMO
26 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Ce simptome aveti?

Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 I_vote_lcap18%Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 I_vote_rcap 18% 
[ 60 ]
Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 I_vote_lcap16%Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 I_vote_rcap 16% 
[ 51 ]
Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 I_vote_lcap12%Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 I_vote_rcap 12% 
[ 40 ]
Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 I_vote_lcap10%Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 I_vote_rcap 10% 
[ 32 ]
Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 I_vote_lcap6%Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 I_vote_rcap 6% 
[ 20 ]
Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 I_vote_lcap11%Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 I_vote_rcap 11% 
[ 36 ]
Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 I_vote_lcap1%Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 I_vote_rcap 1% 
[ 2 ]
Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 I_vote_lcap6%Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 I_vote_rcap 6% 
[ 19 ]
Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 I_vote_lcap10%Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 I_vote_rcap 10% 
[ 33 ]
Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 I_vote_lcap10%Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 I_vote_rcap 10% 
[ 36 ]
 
Total voturi : 329
 
 

Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa contabilizam simptomele

Mesaj Scris de Cristian 45 Dum 15 Apr 2018 - 8:34

Aceasta boala influenteaza si tractul intestinal?(gaze ,dureri surde ,slabute sub ombilic pana sub scrot si anus in general dupa evacuare scaun,scaun normal,dimineata uneori greata)

Cristian 45

Sex : masculin Mesaje : 30
Data de inscriere : 14/05/2015
55
Localizare : Brasov

Sus In jos

Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa contabilizam simptomele

Mesaj Scris de bubulinu11 Lun 24 Feb 2020 - 2:43

tataru a scris:1)schimbarea vremii pe mine ma omoara...incepe cu o senzatie de mancarime pe capul penisului, apoi fierbinteala dupa care durere intre anus si scrot+urinari dificile...tin sa precizez ca atunci cand vremea e stabila sunt ok datorita tratamentului ce l-am prezentat pe site...2)am observat ca atunci cand urinez din picioare(cum am facut toata viata)simt o durere usoara in zona prostatei...iar cand urinez ca 'fetele" Very Happy ,nu simt durere...
salut
cum ai rezolvat  problemele alea la urinare . simt acelasi lucru . de fapt eu nu mai urinez din picioare de ani de zile . problema este ca trebuie sa urinez aplecat foarte tare din picioare , nu doar din sezut . care sa fie explicatia ? cand trece urina prin uretra atinge prostata si da dureri? volumul meu la prostata este 28 cm3.
la mine durerile se accentueaza dupa ejaculare . iau tratament cu tavanic de 8 luni de zile ( da ati auzit bine 8 luni) , prostate perform si ceaiuri .

bubulinu11

Sex : masculin Mesaje : 3
Data de inscriere : 09/04/2013
44
Localizare : Maramures

Sus In jos

Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa contabilizam simptomele

Mesaj Scris de Cristian 45 Sam 29 Feb 2020 - 1:05

Salut,nu stiu ce sa ti spun despre urinarile dificile,dar despre dureri anus scrot si fese iti pot spune ca au inceput din nou,nu aprige dar sacaitoare.Parca am alergat nonstop toata noaptea si am făcut genoflexiuni,asa simt durerile ca o febra musculara.S a schimbat si vremea(ninsoare,frig Brasov).Stare psihică rea,ameteli,somnolență.Eu beau apa cu lămâie mai multă si urinez des,incolor si imperios.Noaptea rar o dată,numai ca dorm cam 6 h pe noapte.

Cristian 45

Sex : masculin Mesaje : 30
Data de inscriere : 14/05/2015
55
Localizare : Brasov

Sus In jos

Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa contabilizam simptomele

Mesaj Scris de bubulinu11 Dum 1 Mar 2020 - 23:17

ce sfaturi va dau eu
urinarea sa se faca din sezut , dar nu stat pe toaleta , ci foarte tare indoit , asa se goleste complet vezica . acum urinez mai rar , naptea deloc , am luat prostate perform si vad ca ceva efecte are ( de 2 saptamani) . am oprit tratamentul cu antibiotice dupa ce am luat 8 luni Tavanic . acum iau doar ceai prostatic si prostate perform . singurele lucruri care ma deranjeaza acum sunt durerile abdominale joase

bubulinu11

Sex : masculin Mesaje : 3
Data de inscriere : 09/04/2013
44
Localizare : Maramures

valentyno75 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa contabilizam simptomele

Mesaj Scris de Teodor Lun 10 Aug 2020 - 20:57

Salut prieteni,

Dupa 7 ani fara simptome deranjante, de 2 sapt simt iar o arsura dupa urinare. Imi fac ecografii si analize de sange anuale, dar anul asta inca nu am fost.

Imi puteti recomanda o clinica/doctor?
Am fost la Geavlete si Gh.Nita in 2013 si erau foarte in varsta de atunci. Mihai Bucur mi a dat Levofloxacina 28 de zile in 2013 si am rezolvat. Am mai auzit de Gh. Plugaru.

Daca reiau chinul din 2013 macar sa folosesc experienta voastra.

Am avut atunci toate simptomele + hemoroizi si anxietate.

Multumesc anticipat


Teodor

Sex : masculin Mesaje : 35
Data de inscriere : 01/03/2013
51
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 Empty Salut văd în lista simptomelor tale "Dureri perianale, usturimi... " când zici usturimi te referi tot la zona perianală? Și mie mi se întâmplă să am senzație de usturime ca o senzație de arsură în zona perianală. Dă prostatita așa simptom?

Mesaj Scris de valentyno75 Dum 15 Noi 2020 - 3:41

TeoEdiCristi a scris:Salutare!
Contribui si eu cu simptomele mele de PC, in ordinea aparitiilor:
Usturimi uretrale inainte si dupa urinat
Poliurie, nicturie,
Dureri testiculare
Dureri lombare si renale bilateral,
Dureri perianale, usturimi, mancarimi, exacerbarea hemoroizilor
Tenesme vezicale
Scaderea libidoului plus erectii slabe,
Disuria.
In fiecare seara de la debutul bolii talpile sunt fierbinti.

valentyno75

Sex : masculin Mesaje : 20
Data de inscriere : 25/01/2012
49
Localizare : brescia

Sus In jos

Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa contabilizam simptomele

Mesaj Scris de valentyno75 Dum 15 Noi 2020 - 3:45

Salut Teo. Când zici Dureri perianale, usturimi etc. te referi la usturimi în zona perianală. Am și eu o prostatita cronica de vreo 10 ani și simt senzație de usturime mai bine spus ca o senzație de arsură în zona perianală. E posibil să fie prostatita cea care dă senzația asta? Mersi


Ultima editare efectuata de catre valentyno75 in Dum 15 Noi 2020 - 4:04, editata de 2 ori

valentyno75

Sex : masculin Mesaje : 20
Data de inscriere : 25/01/2012
49
Localizare : brescia

Sus In jos

Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 Empty Aveai usturime perianală? Eu am o senzație de usturime arsură și vroiam să știu dacă prostatita poate da un așa simptom. Sufăr de prostatita de 10 ani

Mesaj Scris de valentyno75 Dum 15 Noi 2020 - 4:01

valentyno75 a scris:
TeoEdiCristi a scris:Salutare!
Contribui si eu cu simptomele mele de PC, in ordinea aparitiilor:
Usturimi uretrale inainte si dupa urinat
Poliurie, nicturie,
Dureri testiculare
Dureri lombare si renale bilateral,
Dureri perianale, usturimi, mancarimi, exacerbarea hemoroizilor
Tenesme vezicale
Scaderea libidoului plus erectii slabe,
Disuria.
In fiecare seara de la debutul bolii talpile sunt fierbinti.

valentyno75

Sex : masculin Mesaje : 20
Data de inscriere : 25/01/2012
49
Localizare : brescia

Sus In jos

Haideti sa contabilizam simptomele - Pagina 3 Empty Re: Haideti sa contabilizam simptomele

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum